INFORMACE POSTAVY JEDNOTKY SYSTEMY MESTO MONDALAR
BETA GALERIE KESTAZENI AUTORI
 | CS | EN | 

Postavy a příběhy

 • Wryn Pendragon a jeho příběh | Yana Rane | Ramon Crane | Draven Leander | Mordechai Rane | Malak | Hvězdář
 • Příběh rasy Xel a aliance C'sura | Mordochové, uctívači falešného dračího boha | Měňavci
 • Menavec
  Měňavec

  Měňavci, jejich původ dosud nebyl zcela objasněn, avšak mnozí se domnívají, že svou roli sehrál i tajemný artefakt držený Hvězdářem. Právě on by mohl být prapůvodcem tvorů, kteří dokáží měnit svou tělesnou schránku při zachování té duševní. První měňavec byl spatřen krátce po silné bouři, která obletěla celý Mondalar. Ze začátku se jednalo spíše o plaché tvory, zmatené tím, co se stalo, a neustále měnící svá těla. Několik jich bylo chyceno a zkoumáno, ale žádný v zajetí nepřežil déle jak pár dní.

  Následně se však jejich agresivita zesílila a byly zaznamenány první útoky. Nejprve na drobnou zvěř, kdy využívali přeměnu na nevinně vyhlížející tvory, a později se odvážili i na lidi. Bylo je téměř nemožné odhalit dříve, než došlo k útoku. Nikdo si nebyl jistý, zda jim měňavec nedýchá na záda v podobě keře či stromu. Zhruba v tuto dobu projevil o Měňavce zájem řád Penumbra, kterému se jako prvnímu podařilo přimět měňavce, aby odhalil své pravé tělo - svou opravdovou podobu.

  Tělo měli téměř identické tomu lidskému, jen s tím rozdílem, že v hlavě, přesněji řečeno v čele, měli velký trojúhelníkový otvor a jejich oči byly naprosto nepřítomné a až mrazivě chladné. Po dalších pokusech se na Měňavce přijel podívat z dalekého Ilarisu i samotný Hvězdář. Sám byl členem řádu Penumbra, a tak pro něj nebyl problém si několik exemplářů odvézt do Hromových hor, kde byla jeho observatoř, toho času silně poškozená bouří.

  Později útoky měňavců zeslábly, až nakonec ustaly úplně. Těžko říct, zda se o to přičinil řád Penumbra nebo Hvězdář, ale všichni byli rádi a nikdo už dál nezkoumal, co se stalo s těmi zbylými. Řád Penumbra však hluboko v chladných katakombách ukrýval tajemství, které zůstalo všem skryto. Namísto eliminování hrozby měňavců si je uměle začal chovat a využívat pro své účely. Zvláště úspěšní byli při získávání tajných informací nebo diskreditování nepohodlných lidí.

  Oproti tomu se Hvězdář spokojil s devíti měňavci, které si za pomoci astrální alchymie upravil k obrazu svému a měli mu sloužit jako osobní stráž i jako pomocná síla. Když však pochopil, že hrozba Xel je mnohem aktuálnější, než si myslel, rozhodl se vytvořit devět golemů, do kterých následně vložil každého z měňavců. Jejich mysl spojil v jednu, aby vytvořila jakousi síť, skrze kterou by bylo možné odhalit blížící se hrozbu. Ač měli rozdílná těla a schopnosti, měňavci jednali jako jedna osoba - shodné pohyby i řeč. Golemy pak věnoval jednotlivým národům Mondalaru:

  Lidé dostali Obrněného golema, strážce spravedlnosti.
  Mágové dostali Mlžného golema, strážce řádu.
  Nekromanté dostali Temného golema, strážce smrti.
  Orkové dostali Zvířecího golema, strážce tradic.
  Sylvanští elfové dostali Přírodního golema, strážce života.
  Temní elfové dostali Obsidiánového golema, strážce stínů.
  Trpaslíci dostali Parního golema, strážce plamene.
  Démoni dostali Ohnivého golema, strážce chaosu.
  Nágové dostali Astrálního golema, strážce harmonie.

  U nemrtvých a démonů zprvu váhal, ale nakonec uznal, že nepřítel nepřítele by mohl být dobrým spojencem. Zvolil tak menší zlo. Bohužel jeho plány překazilo silné záření Xel, vůči kterému nebyla těla golemů chráněna. Jako první byl zasažen golem trpaslíků a skrze sdílené vědomí se záření rozšířilo i do ostatních osmi golemů. Zmutovali do nebývalých rozměrů a začali útočit na vše kolem sebe. Namísto strážců tak po celém Mondalaru zuří devět silných golemů a zatím se je nikomu nepodařilo eliminovat.